آینده مشاغل در گرو انقلاب صنعتی چهارمنتایج تحقیقی که اخیراً در داوس منتشر شد، ادعا دارد که تغییرات شدید بازار کار شامل افزایش ربات‌ها و هوش مصنوعی به کاهش ۵٫۱ میلیون شغل طی پنج سال آینده در ۱۵ کشور منجر خواهد شد و در این میان زنان بیشترین ضربه را از این کاهش مشاغل خواهند خورد. آیا آینده مشاغل در گرو انقلاب صنعتی چهارم است؟

پیش‌بینی «مجمع جهانی اقتصاد» که نشست سالانه خود را در سوئیس برگزار کرد نشان می‌دهد که ۷٫۱ میلیون شغل از بین خواهند رفت و در مقابل دو میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد. زنان بازنده اصلی این میدان خواهند بود زیرا مشاغل آنها اغلب جزء مشاغل با رشد پایین یا مشاغل با زمینه‌های رو به افول مانند فروش و امور دفتری است.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده : P. Jabbarzadeh | هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

١٠ عادت تاثیرگذار که کمک می کنند میلیونر شویمخوب خاطرم هست یک روز در زیرزمین تاریک و گردگرفته خانه نشسته بودم و با خودم فکر می کردم برای اینکه زندگی ام از این رو به آن رو شود چه کار باید کنم؟


٢١ سالم بود و آماده بودم وارد مرحله جدیدی از زندگی ام شوم، اما به ٣ دلیل نمی توانستم: در خانه پدرم زندگی می کردم، ساعتی ٨ دلار دستمزد می گرفتم و در یک دوره MBA ثبت نام کرده بودم که به نظر می آمد هیچ وقت تمام نمی شود. خودم خوب می دانستم باید این وضعیت را تغییر بدهم؛ واقعا دوست داشتم موفق شوم، اما نمی دانستم باید چه کار کنم یا از کجا شروع کنم. چیزی که عمیقا می دانستم این بود که اگر عادت هایم را عوض کنم، عادت هایم هم من را عوض می کنند. به جای اینکه وقتم را با تماشای تلویزیون یا یازی فوتبال تلف کنم، تصمیم گرفتم به عادت های خوبی مثل کتاب خواندن یا تمرین سخنرانی رو بیاورم. نتیجه کار واقعا مثبت بود. از لحاظ حرفه ای مهارت های بیشتری پیدا کردم، از لحاظ شخصی هم اعتماد به نفسم بیشتر شد.

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده : P. Jabbarzadeh | هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مجوز پیرایش ژنتیکی رویان انسان در بریتانیا صادر شد
نهاد ناظر بر باروری و جنین شناسی انسانی بریتانیا (HFEA) به درخواست دکتر کتی نیاکان پاسخ مثبت داد و مجوز پیرایش ژن رویان انسان را برای کارهای تحقیقاتی صادر کرد.

این تحقیق در موسسه فرانسیس کریک در لندن انجام خواهد گرفت.

دکتر کتی نیاکان که یک دهه است در این زمینه تحقیق می‌کند برای تحقیقات بیشتر در زمینه پیرایش ژن (نوعی دستکاری ژنتیکی) درخواست مجوز کرده بود.

هدف او شناخت بهتر اولین لحظات شکل‌گیری زندگی بشری از طریق بررسی اولین مراحل شکل‌گیری رویان انسان (توده سلولی ابتدایی پس از لقاح اسپرم و تخمک) در هفته اول است، مرحله‌ای که بلاستوسیست نامیده می‌شود و رویان از ۲۰۰ تا ۳۰۰ سلول تشکیل شده است.

دکتر نیاکان می‌گوید: "ما می‌خواهیم بدانیم رویان انسان به چه ژن‌هایی نیاز دارد تا به یک نوزاد سالم تبدیل شود."

"این کار اهمیت دارد چون سقط و ناباروری بسیار شایع هستند اما ما شناخت درستی از آنها نداریم."

این پیرایش در هفته اول بعد از لقاح صورت خواهد گرفت تا دانشمندان دریابند چه چیز باعث سقط می‌شود.

از هر صد تخمک بارور شده کمتر از پنجاه تای آن به مراحل ابتدایی بلاستوسیت می رسند، ۲۵ تای آن در بافت رحم ریشه می دوانند و ۱۳ تای آن بیش از سه ماه زنده می مانند.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده : P. Jabbarzadeh | زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

جداسازی موفق دوقلوهای هشت روزه در سوئیس
پزشکان در سوئیس می گویند دو خواهر به هم چسبیده هشت روزه را جدا کرده اند که تصور می شود خردسال ترین افرادی باشند که با موفقیت تحت عمل جداسازی قرار می گیرند.

این دوقلوها که در ماه دسامبر دنیا آمدند از کبد و سینه به هم متصل بودند.

رسانه های سوئیسی گزارش می دهند که پزشکان ابتدا قصد داشتند آنها را پس از چند ماه جدا کنند اما چون هر دو نوزاد از یک بیماری خطرناک رنج می بردند عمل را جلو انداختند.

گزارش می شود که شانس موفقیت عمل یک درصد بود.

دوقلوها به نام لیدیا و مایا هشت هفته زود، به همراه یک سه قلوی دیگر در بیمارستان اینلسپیتال در برن دنیا آمدند. سه نوزاد دیگر به هم وصل نبودند.

بیمارستان گفت که دوقلوها "از ناحیه کبد به طور گسترده به هم وصل بودند اما هیچ یک از اعضای حیاتی بدن را کم نداشتند."[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده : P. Jabbarzadeh | طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

ارائه شیوه‌ای جدید برای تشخیص بموقع سرطان پستاندانشمندان کالج دانشگاهی لندن (UCL) با بررسی تغییرات دی‌ان‌ای بیماران، شواهد روشنی یافتند که نشان می‌دهد تغییرات فرا‌ژنتیک در وقوع سرطان پستان نقش دارند.

بررسی تغییرات مولکولی در بافت پستان برای تشخیص این که آیا یک بیمار در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه است یا خیر، امکان‌پذیر است.

چند عامل کلیدی برای افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه وجود دارد که سابقه خانوادگی این بیماری، یائسگی دیر‌رس یا تأخیر در عادت ماهیانه از جمله آنها است.

محققان کالج دانشگاهی لندن می‌گویند که این عوامل می‌تواند برنامه ژنتیکی سلول‌ها را تغییر دهد، چیزی که به آن اپی ژنوم می‌گویند.

اپی ژنوم توالی دی‌ان‌ای را کنترل کرده و هویت هر سلول را در بدن انسان مشخص می‌کند.

تغییرات در برنامه فرا‌ژنتیک می‌تواند سبب بروز مشکلاتی شده و به طور بالقوه سلول‌های سرطانی را افزایش دهد.

در تلاشی برای تایید یا رد این نظریه، محققان کالج دانشگاهی لندن ، 668 نمونه از بافت‌های زنان سرطانی و غیر سرطانی را جمع‌آوری کردند.

آنها سپس با استفاده از یک ابزار تجزیه و تحلیل آماری پیشرفته، به بررسی نمونه‌ها پرداختند.

این یافته‌ها نشان داد که بافت طبیعی که به طور مستقیم در مجاورت سلول‌های سرطانی قرار دارد حاوی دهها هزار تغییرات فراژنتیک است.

به کمک این پژوهش پزشکان بطور بالقوه می‌توانند علائم فراژنتیک را مورد بررسی قرار دهند تا سلول‌هایی که سبب پیشرفت سرطان در آینده می‌شوند را شناسایی کنند.

این پژوهش نه تنها بینش‌های بیشتری از چگونگی پیشرفت سرطان پستان را ارائه می‌دهد، بلکه می‌تواند به اقدامات پیشگیرانه نیز منجر شود و به پزشکان اجازه توقف نواقص فراژنتیک را در جهت جلوگیری از وقوع سرطان بدهد.

به گفته محققان داده‌های جدید نشان می‌دهد که چگونه تغییرات فرا‌ژنتیک در صورت شناسایی به موقع می‌تواند برای شناسایی زنان در معرض خطر بالاتر ابتلا به سرطان پستان، مورد استفاده قرار گیرد و از آنجا که تغییرات فراژنتیک برگشت‌پذیر هستند به کمک این پژوهش می‌توان به طراحی استراتژی‌های پیشگیرانه پرداخت.

این پژوهش در مجله Nature Communications منتشر شده است.


دانلود اصل مقاله انگلیسینویسنده : P. Jabbarzadeh | سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.6766 ثانيه, 0.2677 براي هر جستجو .